Asus X102BA-DF011H W8

Asus X102BA-DF011H W8

Asus X102BA-DF011H W8

Dziś opisujemy Asus X102BA-DF011H W8 – netbook o całkiem przyzwoitych parametrach. Jako że to netbook – to najważniejsza cecha tych urządzeń rzuca się w oczy od razu – mianowicie ekran o przekątnej 10,1 cala oraz świetnej rozdzielczości 1366 x 768 pikseli. Ten ekran stanowi jeden z najmocniejszych atrybutów – maleńkiego urządzenia. NA płycie głównej znajdziemy procesor: AMD A-Series A4-1200 1 GHz, który jest wystarczający dla urządzenia, którego głównym zadaniem jest praca w Internecie. Producent wyposażył swojego netbooka jednak w system operacyjny Windows 8 i to 64 bit! To oznacza że mając dotykowy ekran, tak tak – jest dotykowy, możemy wygodnie obsługiwać Windows ósemkę i dzięki temu nie tylko ograniczać się tu do pracy w sieci. Na płycie głównej znajduje się też aż 4 GB pamięci ram co w połączeniu z dyskiem twardym o pojemności 500 GB i kartą graficzną AMD® Radeon 8180G – daje naprawdę całkiem wydajną konfigurację. Netbook należy do serii X102.

Główne funkcje Asus X102BA-DF011H W8

Nasz Asus otrzymał ekran z możliwością obsługi przez dotyk – zoptymalizowaną pod kątem systemu Windows 8. Dzięki temu za pomocą palców, jesteśmy w stanie praktycznie obsługiwać zainstalowany system.

Na pokładzie znajdujemy też odpowiedzialną za wyświetlanie obrazu na błyszczącej matrycy z podświetleniem LED, kartę graficzną AMD® Radeon, która ma zapewnić odpowiednią wydajność zarówno w czasie pracy na komputerze, jak i w czasie oglądania filmów.

Mamy też do dyspozycji wystarczającą ilość pamięci RAM wynoszącą aż 4 GB, która zapewnia szybką i przyjemną pracę na komputerze. Można dzięki temu otworzyć wiele zakładek w przeglądarce www i będzie ona działała bez żadnych problemów.

Całkiem dużo jak na netbooka – bo aż 500 GB pojemności dysk twardy otrzymał ten maluch. Taka ilość pozwala na przechowywanie w netbooku bardzo dużej ilości materiałów filmowych, muzyki w plikach.

Niewielkie rozmiary netbooka co jak wspomnieliśmy jest charakterystyczne, sprawiają że przemieszczanie się z nim nie jest uciążliwe. Bez problemów mały Asus zmieści się w każdej walizce i nie trzeba się martwic o to czy będziemy w stanie zabrać wszystko ze sobą, czy z czegoś trzeba będzie rezygnować.

Ekran, pomimo tego że ma zaledwie 10 cali daje nam maksymalną rozdzielczość WXGA 1366 x 768 pikseli, co sprawia że mamy odwzorowane w zasadzie proporcje z dużo większych laptopów. W tym wypadku ekran nie jest nienaturalnie „przycięty” pozostawiając mały obszar roboczy.

W netbooku nie zabrakło też Bluetooth’a, za pomocą którego połączymy się ze smartfonem czy innym akcesorium. Oczywiści podłączane urządzenie musi mieć również wbudowaną obsługę BT.

Za podłączenie netbooka do sieci odpowiada karta Wi-Fi obsługująca zarówno starsze tryby jak i ten najnowsze. Mamy więc w pełni obsłużone protokoły 802.11 b/g/n.

Złącze USB 3.0 pozwala na pięcie do Asusa myszkę lub zewnętrzną dużą klawiaturę by wygodnie pisać. Można także podłączyć dodatkowe sprzęty, np. drukarkę, kamerę internetową lub pamięć USB.

Wyjście HDMI pozwala na podłączenia laptopa do telewizora lub dodatkowego monitora, zapewnia najlepszą jakość obrazu i dźwięku.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Jedna myśl nt. „Asus X102BA-DF011H W8

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Udowodnij, że jesteś człowiekiem - przepisz tekst z obrazka

Please type the characters of this captcha image in the input box